Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Brisbanē piemin LU dibināšanu

Referāts par apdāvinātiem bērniem

Laikraksts Latvietis Nr. 112, 2010. g. 30. sept.
Māra Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LU

Latvijas Universitāte

LUBrisbane1

Inta Gertnere un Pēteris Džulls (Peter Jull). FOTO Arnis Siksna.

LUBrisbane2

„Beverīnas“ koris. FOTO Arnis Siksna.

Lietainā sestdienas pēcpusdienā, 25. septembrī Latviešu Namā pulcējās vairāk kā 30 klausītāji uz piemiņas aktu un interesantu referātu par apdāvināto bērnu īpašībām un izglītību.

Korporācijas Zinta filistre Sarma Gertnere atklāja aktu, iepazīstinot klausītājus ar profesoru Pēteri Džullu (Peter Jull), kas savā uzrunā vilka interesantas paralēlas starp latviešu tautas dedzīgo tiekšanos pēc izglītības, dibinot Latvijas Universitāti pavisam jaunā valstī, un līdzīgu attīstību vēlāk Grenlandē, kura izauga par tautu no zvejnieku apmetnes. Profesors uzsvēra Latvijas Universitātes nozīmi kā piemēru un iedvesmu tai un citām mazu tautu grupām.

Inta Gertnere novadīja tradicionālo kopdziesmu Gaudeamus, kam sekoja Latvijas Universitātes himna un M. Zariņa sacerēta, Ē. Ozoliņa harmonizēta dziesma Kvēlo pagale kora Beverīna izpildījumā. Kori pavadīja Maiga Mežmale uz klavierēm.

Referentei Intai Gertnerei ir plaša pieredze un kvalifikācijas apdāvinātu bērnu skološanā. Viņa ir ilgus gadus strādājusi kā skolotāja, kā skolas pārzine un kā speciāliste apdāvinātu bērnu mācīšanas programmu ieviešanā Luterāņu pamatskolās. Viņa ir vairākkārt apbalvota par savu darbu pavalsts līmenī un 2007. gadā bija viena no piecām skolēnu nominētām labākām skolotājām visā Kvīnslandē.

Inta referātu iesāka, identificējot bērnu grupu, par ko runās, kā tos, kas pārsniedz 145 līmeni intelekta koeficienta (Intelligence Quotient – IQ) mērījumos. Vārdu apdāvināts viņa lieto attiecībā uz iedzimtām spējām vai Dieva dotām dāvanām, uzsverot vajadzību tomēr neatlaidīgi strādāt, lai dāvanas attīstītu par talantu Talanta attīstīšanā lielu lomu spēlē vide, sabiedrība, skola, ģimene un bērna fiziskā un garīgā veselība. Augsti apdāvinātiem bērniem domāšanas process ir ļoti atšķirīgs no saviem vienaudžiem, un to neuztverot, var rasties pārpratumi un problēmas viņu skološanā. Bieži skolotāji un vecāki paši nespēj izsekot un saprast viņu atšķirīgo domāšanu, un tad labākais ir šiem bērniem dot iespēju lidot brīvi.

Referāts izraisīja daudz jautājumu un spraigas pārrunas, kas vēl turpinājās pēc akta beigām pie vīna glāzes un cepumiem.

Māra Siksna
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com