Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vecie vinnē viktorīnu

DV mītnē Melburnā atsākas „Krodziņa vakari“

Laikraksts Latvietis Nr. 496, 2018. g. 6. martā
Jānis Kārkliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Piektdien, 23. februārī, notika Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas 2018. gada pirmais Krodziņa vakars DV mītnē. Šogad Krodziņa vakari atkal sākās ar Parmadžiānas un Viktorīnas vakaru, un nodaļas valde bija nolēmusi, ka vakara atlikums tiks ziedots Melburnā dzīvojošiem koristiem un tautas deju dejotājiem, kas piedalās šī gada Dziesmu un deju svētkos Latvijā ar noteikumu, ka viņiem bija jābūt klāt sarīkojumā, lai saņemtu savu atbalstu. Šādā veidā trīspadsmit dejotāji un dziedātāji saņēma Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas mazu atbalstu, ko viņiem pasniedza Juris Vīksne.

Uz sarīkojumu bija ieradušies ap 50 dalībnieku, kuri vispirms paēda garšīgas vistas parmidžiānas ar salātiem un kartupeļu gabaliņiem un piedzēra ko klāt pirms devās sīvā cīņā, lai vinnētu ne tik vien godalgas, ko bija ziedojuši Alnis Druva no Baltic Spirit kompānijas un Juris Vīksne, bet arī lepošanās tiesības, ka vinnējuši viktorīnu. Paldies Alnim un Jurim par godalgām, kā arī saimniecēm Koidulai Nemīro, Ilzei Ābelei, Skaidrītei Biezaitei un Elenorai Žubeckai par garšīgo ēdienu, Dāvidam Chacham par veiklo apkalpošanu un Mārai Jefimovai un Pičam Lazdiņam par mūsu apkalpošanu ar atspirdzinājumiem, kas viņiem bija jādara visu vakaru bez pārtraukuma. Māra un Pičs bija vienīgie, kas nedabūja izbaudīt visus vakara priekus un bēdas.

Paldies arī pienākas Gregs Vaitlovs (Greg Whitelaw), kas, kā vienmēr, bija sagatavojis ļoti gaumīgu afišu, Jurim Vīksnem un Dainai Jefimovai par telpu iekārtojumu un Jānim Kārkliņam par vakara apskaņošanu.

Tā nu paēduši un mazliet iedzēruši sākām atbildēt jautājumus, ko bija sagatavojuši un mums prasīja Daina Jefimova un Juris Vīksne. Pēc pirmajiem jautājumiem, kuru tēma bija mūzika un dziesmas, priekšā bija Dzeltenais galds. dalībnieki bija jaunieši: Stefanija (Stephanie) Adamovskis, Oskars Cīrulis, Lūkas Elberts, Oskars Graudiņš, Kintija Jakse, Lisa Jaunalksne un Kalvis Švolmanis.

Tā kā gandrīz visu pārējo galdu dalībnieki bija no ne tik jaunās paaudzes, izvairos teikt vecākās paaudzes, jo lielākā daļa sarīkojuma dalībnieki bija mana gada gājuma, un es neuzskatu sevi par vecu. Varēja telpā dzirdēt uztraukumu, ka jaunieši varētu mūs, vecos, pārspēt. Tomēr tas nenotika, jo jauniešiem ar pārējiem jautājumiem negāja tik viegli. Kad tika jautāts par Dziesmu svētkiem, Daugavas Vanagiem vai cik kalorijas ir 100 gr griķi, jaunieši vairs nebija tik gudri. Sākot ar otro jautājumu grupu, savu gudrību sāka parādīt Zilais galds – Karina un Kalvis Jaunalkšņi, Valda un Roberts Jefimovi, Ginta un Trevor Pindard, Dāvids Vējiņš un Andris Ziedars. Zilais galds pareizi atbildēja vairāk un vairāk jautājumus un beigās viktorīnu vinnēja viegli. Padomājot par gudrāko galdu, tur nav daudz ko brīnīties, pie galda sēdēja ne tik vien mazliet vecākā paaudze, bet to starpā bija arī vairāki, kas ir vai kādreiz strādājuši kā skolotāji. Ja no galda tiek dzirdēts jautājums: vai atbildei jābūt gramatiski pareizai? Jādomā, ka viņi par savām atbildēm ir droši. Pēc katras jautājumu grupas vinnējošam galdam pasniedza godalgas, un vakara beigās viens no Zilā galda dalībniekiem piegāja pie bāra un lūdza kasti, lai varētu visas godalgas aizvest mājās.

Vakara ietvaros Juris Vīksne un Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas valdes priekšsēdis Jānis Kārkliņš pateicās visiem, kas pielika roku, lai vakars izdotos. Bez jau pieminētiem darbiniekiem Jānis Kārkliņš sevišķi pateicās sarīkojuma rīkotājiem DV Melburnas nodaļas jaunatnes daļas vadītājai Dainai Jefimovai un Krodziņa vakaru vadītājam Jurim Vīksnem, kā arī visiem, kas atrada laiku uz sarīkojumu ierasties, tā atbalstot ne tik vien mūsu dziedātājus un dejotājus, bet arī Daugavas Vanagu darbu.

Atkal bija pavadīts jauks vakars Daugavas Vanagu mītnē, un, kā vienmēr, kaut jau tuvojās pusnaktij, neviens negribēja šķirties un vēl ilgu laiku pavadīja viens otra kompānijā, pārrunājot dzīvi, pasaules problēmas, lepojoties, cik ir gudrs vai sūdzoties, ka neesot uzvarējuši, jo esot prasīti nepareizie jautājumi. Krodziņa vakari turpināsies visu 2018. gadu katra mēneša pēdējā piektdienas vakarā, izņemot Lielajā piektdienā, 30. martā. Iesaku visiem ierasties un pavadīt jauku piektdienas vakaru DV mītnē.

Jānis Kārkliņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com