Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas 3x3 saiets

No 2. līdz 8. janvārim FOLSKRĪKĀ, Viktorijā

Laikraksts Latvietis Nr. 123, 2010. g. 16. dec.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3

Irēne un Andris Ziedari. FOTO Gunārs Nāgels.

Tikko būs nodejots pēdējais valsis un kājas izlocītas salsas ritmā Austrālijas latviešu 53. Kultūras dienu ballē, kad jau pošamies visi uz 3x3 saietu! Tas domāts visām paaudzēm – ģimenēm un vieniniekiem un ir veltīts latvisko zināšanu paplašināšanai, latviskas kopības sajūtas veicināšanai, latvisko ģimeņu stiprināšanai un latvisko draudzību sekmēšanai. Nākamā – 2011. gada sākumā 3x3 saiets notiks Haumaņa aizas (Howmans Gap) nometnē, 5 km no Folskrīka (Falls Creek) slēpošanas ciemata Viktorijas alpos. Apmešanās būs 2 –7 vietīgās istabās, dažām ir balkoni ar skatu uz mežu. Gultas, galvenokārt, ir divstāvu, bet katrā istabā ir arī viena parastā gulta, spogulis, vieta personīgiem piederumiem un somām.

Laiks Viktorijas alpos ir dažreiz ļoti mainīgs; tas var būt ļoti auksts (it sevišķi vakaros), bet pa dienu var būt samērā karsts. Tādēļ ir ieteicams ņemt līdz apģērbus, kas piemēroti dažādiem laika apstākļiem! Galvenais, ko jāņem līdzi, ir dziesmu grāmatu, labu garastāvokli, humoru, vēlēšanos baudīt labu kompāniju un gribu satikt kā jaunus, tā vecus draugus.

Atgādinājums auto vadītājiem, ka pēdējā benzīna stacija atrodas Mauntbjūtijas (Mt. Beauty) ciematā – Folskrīkā benzīnu nevar nopirkt!

Kas notiks un ko darīsim?

Ievirzi Garīgā labsajūta... kā bērni, jaunieši (un viņu vecāki) to var panākt! vadīs Ilona Brūvere no Sidnejas. Dzirdam pa visādām lietām: garastāvokļa traucējumiem, elastīgumu, pašcieņu, pozitīvo psiholoģiju, agresiju un vardarbību, sociālo un emocionālo mācīšanu. Ko tad nozīmē visi šie jēdzieni? Kā ir saistīti ar garīgu labsajūtu? Kā varam uzlabot bērnu (un mūsu) garīgo labsajūtu? Kopā mēs apskatīsim, ko mums pētniecība māca šai ziņā, un piedalīsimies nodarbībās, kas ir saistītas ar garīgās labsajūtas uzlabošanu. Iepazīsimies ar pieejām, kas tiek lietotas skolās. Skolas nemāca tikai valodas, vēsturi, matemātiku utt., bet arī bērniem un jauniem cilvēkiem to, kā sevi un savas jūtas labāk saprast. Apgūsim pieejas, ko mēs varam arī lietot ģimenē.

Sporta nodarbības pieaugušiem vadīs Tālis Švarcs. (Dalībniekiem būs piemaksa par dažiem sporta veidiem.)

Par Latvijas politiku informēs Dr. Uldis Ozoliņš, stāstot par vēlēšanas sistēmu, valdības veidošanu un ekonomiskām problēmām, it sevišķi pēc Saeimas vēlēšanām.

Ilze Tomasa katru dienu pārrunās un iztirzās mūsu ikdienas latviešu valodas nianses un atšķirības.

Darbosies ½x½ un pilna paralēla programma bērniem 5-13 gadu vecumā. Būs rokdarbi, dziedāšana, zīmēšana, sports, cepšana, izaicinošas āra nodarbības, spēles, teātris, utt.

Dziedāšana – Lauku Muzikanti (no Latvijas). Galvenais akcents tiks likts uz brīvu un radošu nodarbību, kuras laikā mēs demonstrēsim un iemācīsim gan populāras latviešu dziesmas un ziņģes, gan pieskarsimies Latviešu dziesmu svētku repertuāram. Nedēļas laikā izkristalizēsies zināms dziesmu repertuārs, kuru noslīpēsim un kādā vakarā sev un pārējiem nometnes dalībniekiem par prieku kopā izpildīsim.

Dabas pastaigas. Andra Ziedara vadībā atpūtināsim sevi un dosimies pastaigās. Domāts tiem, kas grib mierīgā tempā baudīt svaigo gaisu un dabu. Jāvelk labas staigājamās kurpes un cepure.

Zīda apgleznošanā (Ilze Nāgela) apgūsim vai atsvaidzināsim zīda apgleznošanas iemaņas. (Dalībniekiem būs piemaksa par materiāliem.)

Dr. Gunārs Nāgels un Ilze Nāgela izdos katru dienu Tauriķi, lai nākamā rītā var lasīt par iepriekšējā dienā notikušo.

Par literatūru Latvijā referēs Anita Mellupe, apskatot, kā Trešās Atmodas un valstiskuma atjaunošanas laikā Latvijā darbību uzsākuši jauni grāmatu apgādi. Viņa stāstīs, cik svarīgi ikvienā dzimtā apzināt un piefiksēt faktus, notikumus, sajūtas – kā unikālu un neaizstājamu tautas vēstures daļu.

Viktors Brenners iemācīs, kā taisīt tradicionālas latviešu pastalas. (Dalībniekiem būs piemaksa par materiāliem.)

Garīgas pārrunas vadīs Prof. Jānis Priedkalns, pārrunājot jautājumus: Kultūra un reliģija; Vai kristietība un latvietība ir savienojamas? Da Vinči kods un kristīgā baznīca un Nemainīgās kristīgās vērtības.

Zolīte – Andris Ziedars. Kas gan būtu 3 x 3 bez zolītes? Būs iespēja iemācīties šo tradicionālo un unikālo latviešu kāršu spēli. Varēs arī izmanto izdevību un spēlēt pret pieredzējušiem.

Un kas vēl?

Endzelīna valoda, vīriešu tēls Latvijas modernās filmās, mūzika Latvijā un vēl....

Pa rīta ieviržu un pa pēcpusdienas ieviržu laiku vismazākajiem (0-4 g.v.) tiks piedāvāta silīte, lai vecākiem būtu iespēja piedalīties programmā.

3x3 saieta pamatā ir latviešu valoda, zināšanas un dzīves ziņa. Tas nozīmē, ka var piedalīties tie pieaugušie, kas prot pietiekami labi latviski, lai varētu sekot programmai, un tie bērni, kas prot un neatsakās runāt latviski.

Bērnus pieņem 3x3 tikai tad, ja piedalās kāds no viņu vecākiem vai aizbildņiem. Bērnu vecāki/aizbildņi ir atbildīgi par savu bērnu latviešu valodas lietošanu 3x3 laikā.

Dosimies uz 3x3!

Tuvāku informāciju un pieteikšanos varat saņemt, sazinoties ar vadītājiem:

Andris un Irēne Ziedari
4 Livingstone Court, Mount Eliza, Vic 3930
Telefons: (03) 9787 5466
Mob . 0409 355 532 vai 0425 863 090
e-pasts: irene.ziedars@gmail.com

Pilnīgākas detaļas drīz būs mājas lapā:
http://sites.google.com/site/3x3australija/Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com