Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2 tuvojas!

Vēl var pieteikties

Laikraksts Latvietis Nr. 463, 2017. g. 15. jūnijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vasara sākusies un pavisam drīz klāt būs jūlijs, kad Latvijā jau 3. reizi norisināsies Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2. Šoreiz laikā no 6. jūlija līdz 14. jūlijam, Vidzemē, Priekuļu novadā, atpūtas kompleksā Mežrozes. Tā būs nometne latviešu jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem, pulcējot kopā gan tos, kas dzīvo ārzemēs, gan tos, kas Latvijā. Viens no 2x2 svarīgākajiem mērķiem ir jauniešiem sagādāt emocionālu pārdzīvojumu, kas veidotu ciešāku kontaktu un piederības sajūtu latviešu draugiem un Latvijai, kā arī veidotu intelektuālu paaudzi, jo katrs no mums ir potenciālais nākamais Latvijas vadītājs.

Kā uzsver semināra vadītāja Vanda Dauksta: „Laikā, kad esam pārslogoti ar informāciju, kad cenšamies atšķirt būtisko no nebūtiskā, kad gan mūsu pašu dzīvēs, gan pasaulē virmo lieli izaicinājumi, ir vērtīgi uz nedēļu pateikt visam STOP! Ir ne tikai vērtīgi, es pat teiktu, ir nepieciešami uz brīdi apstāties, iedziļināties sevī un savā identitātē, gūt zināšanas, smelties spēku. Ir vērtīgi kalt ne tikai rotas, bet arī plānus, kā pilnveidot sevi un kā saredzēt jaunas iespējas Latvijā un pasaulē. Ir vērtīgi satikties ar saviem vienaudžiem no visas pasaules, izveidot draudzības ar skatu vērstu uz nākotni – uzņēmējdarbībā, tradīciju kopšanā, pilsoniskajās aktivitātēs, lai kur pasaulē mēs arī neatrastos. Un vēl kāpēc? Jo programma, kuru veido 2x2 komanda, solās būt aizraujoša, intensīva, izaicinoša un arī izklaidējoša!“

Programma būs piesātināta ar dalībniekiem saistošām, izglītojošām, aktīvām un radošām lekcijām, projektiem un aktivitātēm, kuras vadīs kompetenti lektori un nozaru speciālisti. Vakaros semināra dalībniekiem pašiem būs iespēja parādīt savus talantus, iepazīt citus jauniešus, diskutēt, dziedāt latviešu dziesmas, izdejot latviešu dejas un gūt neaizmirstamas atmiņas.

Katram dalībniekam seminārā būs jādarbojas vienā ievirzē un projektā. Ievirze ir nodarbība, kurā nometnes dalībnieki interaktīvi darbosies mazās grupās visu nometnes laiku, klausoties dažādu nozaru speciālistus un uzzinot jaunākās aktualitātes un svarīgākos nozares pamatprincipus.

2x2 seminārā ir plānotas šādas ievirzes:

Sevis un citu vadīšana (vadīs Harijs Rokpelnis, Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs) – sapratīsim ko nozīmē vadīt sevi un citus, un ko nozīmē labi vadīt. Aplūkosim katrs savu personību, savas vērtības, savas stiprās puses un kā tās varam izmantot sev vēlamo rezultātu sasniegšanai...

Politika un sabiedrība (vadīs Andris Grafs, politisko norišu pārzinātājs, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs) – šīs ievirzes laikā diskutēsim par aktuāliem izaicinājumiem Latvijā un Eiropā, kā arī meklēsim atbildes uz daudziem jautājumiem. Ievirzes laikā arī kopīgi strādāsim un portālā ManaBalss.lv iesniegsim iniciatīvu, kā arī iemācīsimies debatēt, izvērtēt dažādu cilvēku viedokļus, lai noformulētu savu un veiksmīgi to prezentētu.

Uzņēmīgie latvieši (vadīs Dagnija Lejiņa, Reputācijas vadības kompānijas Lejiņa & Šleiers vadītāja, Digital Freedom Festival vadītāja) – meklēsim un atradīsim receptes, lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju. Darbošanās ievirzē noteikti palielinās izredzes nākotnē veiksmīgi attīstīt savu biznesu.

Kultūra un māks (vadīs Latvijas Televīzijas kultūras ziņu žurnāliste Eva Ikstena) – runāsim par mūziku, mākslu, kultūru un radīsim paši savus kultūras plānotājus 2017. un 2018. gadam.

Es un Tu (vadīs jauniešu grupu līdere/trenere Madara Mazjāne-Kokina) – Es un Tu ir laiks un telpa, kur gan kopīgi, gan individuāli meklēsim un radīsim atbildes uz personību izzinošiem un attīstošiem jautājumiem. Diskutēsim par tādām tēmām kā sabiedrībā valdošie stereotipi un hierarhija, un kā tas ietekmē mūsu ikdienu, lēmumus un rīcību.

Valoda (vadīs Aiga Veckalne, valodas un lietišķās saziņas eksperte) – dibināsim vārdu pilis un pētīsim to vēsturi, spēlēsimies ar valodu un iepazīsim tās spēku un ietekmi.

Kritiskā domāšana un argumentācija (vadīs Juris Baltačs, digitālā mārketinga speciālists, SkeptiCafe līdzorganizators) – uzzināsim kādas loģikas kļūdas bieži pieļaujam, kā tās saskatīt citos un neuzķerties, un kā formulēt savu viedokli, lai tas spētu citus pārliecināt.

Projekts ir praktiska nodarbība, kurā semināra dalībniekiem būs jādarbojas sevis izvēlētajā grupā, attīstot savu radošo garu, pilnveidojot savas dotības un prasmes.

2x2 seminārā ir plānoti šādi projekti:

Mūsdienu latviešu virtuve (vadīs Māris Jansons, restorāna Bibliotēka No 1 šefpavārs) – 5 dienās 15 jaunieši, katru dienu iemācīsies taisīt 4 jaunus ēdienus. No katras dienas darba tiks izvēlēts 1 vai 2 ēdieni, ko tad pasniegs pēdējā nometnes vakarā – grandiozās vakariņās, ko varēs baudīt visa nometne.

Aktīvā atpūta dabā (vadīs Agita Berga, Latvijas apceļotāja un piedzīvojuma organizācijas Lūzumpunkts darbone) – projektā viens no galvenajiem mērķiem būs iedrošināt doties dabā un pašiem mācīties radīt piedzīvojumu.

Podniecība (vadīs Krists Ozoliņš, podnieks) – keramikas projekta galarezultāts – pašdarināti un ikdienā praktiski izmantojami māla trauki. Strādāsim ar mālu no dažādām Latvijas māla atradnēm, darbus veidosim lipināšanas tehnikā un apdedzināsim tradicionālā malkas ceplī, izmantojot svēpēšanu.

Folklora, danči un rotaļas (vadīs Imanta Nīgale, folkloras grupas Laiksne dalībniece un Dārta Apsīte, folkloras grupas Skandinieki dalībniece) – projektā iepazīsim dažādus tradicionālās kultūras aspektus – tautastērpus, dziedāšanu, dancošanu un rotaļās iešanu, kā arī mūzikas instrumentus.

Metālkalšana (vadīs Jānis Nīmanis, asmeņkalis) – Gūsim ieskatu darbā ar metālu. Izgatavosim dažādus mājās noderīgus priekšmetus no metāla. Kādam varbūt sanāks nagla, kādam krāsns kruķis, kādam varbūt durvju rokturis.

Nometnes avīze un blogosfēra (vadīs Arta Balode, Īslandes medija The Reykjavik Grapevine darbone) – būsim tā darbīgā komanda, kas veidos saturu nometnes avīzei un blogam. 2x2 redakcijā kūpēs gan datori, gan kafija, jo dienas plānā būs kā nopietni, tā arī pavisam nenopietni atskati un reportāžas, novērojumi un fakti, apspriedes un diskusijas.

Brunču un kreklu darināšana (vadīs Anna Zvejniece, mūzikas skolotāja, kuras hobijs ir brunču šūšana) - ikviena meitene vēlas, lai viņas drēbju skapī būtu pašas darināti brunči. Tad, izejot no mājas katra var lepoties ar tiem, jo veidojusi ir pati!

Es un vide (vadīs Santa Krastiņa, vides organizācijas homo ecos: vadītāja, neformālās izglītības apmācītāja) – iedziļināsimies, kā ar savu rīcību ietekmējam vidi un cilvēkus savā valstī un citur pasaulē, kā arī kā vide ietekmē mūs.

Papildu ievirzēm un projektiem, kur dalībnieki darbojas katru dienu, vakaros būs īpašas vakara programmas, kas sevī ietvers: koplekcijas ar populārām personībām Latvijā, kā piemēram nometni apciemos Baiba Rubesa, Ansis Bogustovs, Raimonds Graube, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde u.c., diskusijas, aktīvo atpūtu, dančus, dziesmu karu, sporta spēles, ugunskura vakaru utt. Un viena no semināra dienām būs veltīta ekskursijai.

2x2 semināram var pieteikties, reģistrējoties mājas lapā 2x2pasaule.lv vai rakstot uz e-pastu info@2x2pasaule.lv. Dalības maksa seminārā 290 EUR, bet aizpildot stipendijas pieteikumu, iespējams saņemt atlaidi dalības maksai līdz pat 50%. Noteikti iesakām jauniešiem arī griezties vietējās latviešu kopienās, lai lūgtu atbalstu dalībai nometnē, jo tas noteikti būs liels ieguvums un gandarījums ikvienam – gan jaunietim, kas piedalās, gan kopienām un organizācijām, kas atbalsta latvietības saglabāšanu.

Izmanto šo iespēju un piesakies 2x2 semināram! ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com