Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidenta paziņojums

Par trīs Baltijas valstu un ASV samita rezultātiem

Laikraksts Latvietis Nr. 499, 2018. g. 16. apr.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė), ASV prezidents Donalds Tramps (Trump) un Latvijas prezidents Raimonds Vējonis Baltajā namā Vašingtonā. FOTO Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

ASV prezidents Donalds Tramps (Trump) Baltajā namā ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, LR aizsardzības ministru Raimondu Bergmani, LR ārlietu ministru Edgars Rinkēvičs, LR vēstnieks ASV Andris Teikmanis. FOTO Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: ASV prezidents Donalds Tramps (Trump) un Latvijas prezidents Raimonds Vējonis Baltajā namā Vašingtonā. FOTO Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė), ASV prezidents Donalds Tramps (Trump) preses konferencē Baltajā namā Vašingtonā. FOTO Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Otrdien, 2018. gada 3. aprīlī, Vašingtonā notikušais trīs Baltijas valstu un ASV prezidentu samits kalpo kā spēcīgs vēstījums Baltijas valstu un ASV ciešajai partnerībai. Īpašu simbolismu Samitam piešķir fakts, ka šogad atzīmējam Baltijas valstu neatkarības simtgadi.

Samita laikā esam saņēmuši apliecinājumu par ASV militārās klātbūtnes reģionā saglabāšanu un ASV gatavību turpināt atbalstīt Baltijas valstu aizsardzības spēju stiprināšanu. Baltijas valstis un ASV apņēmušās kopīgi strādāt pie jaunām idejām, priekšlikumiem, lai nostiprinātu atturēšanas politiku un palīdzētu Baltijas valstīm attīstīt jaunas aizsardzības spējas. Vienojāmies cieši sadarboties cīņā ar hibrīdajiem draudiem un propagandas ietekmes mazināšanā.

Baltijas valstis un ASV ir apņēmušās aktivizēt ekonomisko sadarbību. Kopīgi strādāsim, lai sekmētu jaunu projektu īstenošanu inovācijās, modernajās tehnoloģijās, digitālajā ekonomikā. Sekmēsim investīciju, preču un pakalpojumu apmaiņu. ASV apstiprināja gatavību stiprināt BV enerģētisko drošību, nodrošinot sašķidrinātās dabasgāzes eksportu uz mūsu reģionu.

Tāpat vienojāmies paplašināt izglītības un kultūras apmaiņas programmu piedāvājumu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 2018. gada 2. aprīļa līdz 7. aprīlim darba vizītes ietvaros apmeklēja ASV.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
3.04.3018.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com