Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Godināts Konrads Pešudovs

Ieguvis starptautisku atzinību

Laikraksts Latvietis Nr. 517, 2018. g. 28. sept.
DM -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Konrads Pešudovs ar apbalvojumu. FOTO Madija Eihingere (Maddy Eichinger).

Konrads (Konrad) Pešudovs saņēma pagodinājumu kā 2018. gada Internacionālais Optometrists 2018 (International Optometrist of the Year) ceremonijā Barselonā, Spānijā š.g. 19. septembrī. Šis gods tiek izrādīts katru gadu kādam optometristam, kas beidzamos gados pasaulē atzīts ieredzēts ar slavu akadēmiskajā mērogā, pētījuma darbos, profesionālajā un sabiedriskajā līmenī.

Zinātnes komitejas sastāvs novērtē kritērijus godalgai šādā secībā:

  1. Cik publicēti raksti beidzamos 5 gados sakarā ar optiku un optometriju;
  2. Piedalīšanās starptautiska mēroga sanāksmēs beidzamajos 5 gados sakarā ar optiku un optometriju;
  3. Sociālās un zinātniskās ietekmes sakarā ar profesionāliem darbiem un pētījumiem;
  4. Cik patenti iegūti sakarā ar optiku un optometriju;
  5. Profesionālie panākumi.

Starp iepriekšējiem saņēmējiem ir prof. González-Méijome no Portugāles (Minho Universitāte) un prof. Lindons Džouns (Lyndon Jones), Centre for Cornea and Contact Lens Research direktors, kas atrodas Voterlū (Waterloo) Universitātē.

Pešudovs patlabam darbojās kā patstāvīgs pētnieks oftalmiskā un konsultāts optometrijas pētījumiem un apmācīšanu. Starp 2009. un 2017. gadiem viņš bija pirmais vadītājs optometrijas un redzes zinātnes fakultātē (Foundation Chair of Optometry and Vision Science) Flindersa Universitātē Adelaidē. Viņš uzsāka un pastiprināja šo optometrijas mācības panākumu.

K. Pešudovs ir publicējis pāri par 250 zinātniskos rakstus par jautājumiem, kas iespaido redzi un dzīves kvalitāti; saņēmis vairāk nekā 30 000 atsauksmes un sniedzis runas vismaz 200 kongresos. Saņēmis vairākus starptautiskus apbalvojumus, ieskaitot Waring Medal no International Society of Refractive Surgeons un Borish and Garland Clay Awards no American Academy of Optometry. Patlaban skaitās Australian College of Optometry prezidents.

Kad tika jautāts sakarā ar godalgu, Konrads Pešudovs atbildeja: „Patiesībā pirmo epasta ziņojumu izdzēsu, domādams ka tas ir spam! Tomēr sekoja citi epasti un, kad spēju pārvarēju to šoku, varu teikt esmu ļoti pagodināts saukt sevi par šī gada starptautisko optometristu. Skatoties uz to, ka pētījumi ir svarīga daļa šim godam, jāpiemin, ka man ir bijuši vairāki palīgi starp studentiem un zinātniekiem. Man arī jāpateicas tai mazai akadēmiskai saimei, kas palīdzēja man uzstādīt optometrijas fakultāti Flindersa Universitātē. Jāatzīstas, ka esmu vēl satraukts par šo godinājumu. Man optometrija ir ļoti mīļa – satikt pacientus, mācīt studentus, pētniecības darbi – un tad, esot izraudzītam ar šo pagodinājumu, tas man sagādā lielu prieku.“

DM
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com