Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšana

Rīgas pils Svētku zālē mirdz visas lustras

Laikraksts Latvietis Nr. 526, 2018. g. 9. dec.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Rožu galds. FOTO Aina Gailīte.

Ordeņi. FOTO Aina Gailīte.

Koris. FOTO Aina Gailīte.

Zbigņevs Stankevičs saņem ordeni. FOTO Aina Gailīte.

Iveta Apkalna saņem ordeni. FOTO Aina Gailīte.

Visvalža Dzeņa atraitne Sigrīda Dzene saņem ordeni. FOTO Aina Gailīte.

Imants Lancmanis saņem Atzinības krustu. FOTO Aina Gailīte.

Normunds Skauģis saņem Atzinības krustu. FOTO Aina Gailīte.

17. novembrī Rīgas pils Svētku zālē prezidents Raimonds Vējonis pasniedza valsts augstākos apbalvojumus. Ordeņu kapituls bija piešķīris kopumā 103 apbalvojumus: 33 Triju Zvaigžņu ordeņus, 22 Viestura ordeņus un 48 Atzinības krustus. Svinīgajā ceremonijā apbalvošana mijās ar priekšnesumiem, to vadīja aktieris Juris Kalniņš.

Šī ceremonija ir vienīgā vieta, kur var redzēt tik daudz tumšsarkanu rožu vienuviet un vēl triju dažādu krāsu apbalvojumu kastītes uz galda, tas ir daudzsološi. Viss notiek noteiktā kārtībā; tiek sagaidīts Valsts prezidents Raimonds Vējonis, visi kopā ar kori nodzied Dievs, svētī Latviju, tad klātesošie tiek iepazīstināti ar Ordeņu kapitula locekļiem, kas sēž pirmajā rindā. Prezidents saka pateicības un apsveikuma vārdus un sākas apbalvošana.

Šoreiz kā pirmais savu Valsts augstāko apbalvojumu, Triju Zvaigžņu ordeni saņēma Zbigņevs Stankevičs, Romas katoļu baznīcas arhibīskaps – metropolīts, par nopelniem ekumenisma stiprināšanā un attīstībā Latvijā un nozīmīgo ieguldījumu garīgo vērtību veicināšanā sabiedrībā. Iespējams, ka no satraukuma, viņš pasniegtās rozes turēja ar kātiem uz augšu. Arī Iveta Apkalna, ērģelniece saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par izciliem nopelniem mūzikā un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts vārda atpazīstamības veicināšanā pasaulē. Edvards Lūkass (Edward Lucas) rakstnieks, eksperts Eiropas un transatlantiskās drošības jautājumos (Lielbritānija) saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā un Latvijas valsts tālākas nostiprināšanas laikā. Triju Zvaigžņu ordeni saņēma Visvaldis Dzenis, latviešu sabiedriskais darbinieks, uzņēmējs ASV, uzņēmuma SIA Kokapstrāde 98 dibinātājs Latvijā un mecenāts – par izcilu Tēvijas mīlestību un ieguldījumu uzņēmējdarbībā, mecenātismā, latvisko vērtību saglabāšanā un uzturēšanā ārpus Latvijas. (Apbalvojumu glabāšanā saņēma dzīvesbiedre Sigrīda Dzenis. Visvaldis Dzenis 97 gadu vecumā miris ASV, tieši tai dienā, kad pienāca vēstule par apbalvojuma piešķiršanu.)

Atzinības krustu saņēma Dr. art. h.c. Imants Lancmanis, Rundāles pils muzeja direktors, mākslas vēsturnieks, par izcilu mūža ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē, saglabāšanā un iekļaušanā Eiropas apritē.

SIA Lāči īpašnieks un valdes loceklis, maizniekmeistars Normunds Skauģis saņēma Atzinības krustu par pašaizliedzīgu, priekšzīmīgu darbu, nozīmīgo ieguldījumu Latvijas kultūras un seno tradīciju kopšanā un tautsaimniecības attīstībā.

Lepnums par tik daudziem apbalvotajiem un tiem, kas viņu darbu novērtēja un nominēja Ordeņu kapitulam. Un sirds sāka sist straujāk, kad lielākā daļa no apbalvotajiem pateicās ar vārdiem – Gods kalpot Latvijai! Ļoti priecēja priekšnesumu daļā Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris Spīgo; diriģente Liene Celma-Kursiete.

Noslēgumā radi, draugi sveica savējos ar ziediem, un visi devās uz šampānieti citā zālē. Saņemt Valsts augstāko apbalvojumu Latvijas 100. dzimšanas dienas priekšvakarā ir gana satraucoši. Prieks, ka ir tik daudzi, kuru darbs tiek novērtēts, un nākamos gadus tāpat.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com