Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Brisbanes muzikālais notikums

Brisbanes Latviešu namā notika skaists kora „Baltika“ koncerts

Laikraksts Latvietis Nr. 526, 2018. g. 9. dec.
Kora „Baltika“ atbalsītāja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Koris „Baltika“ diriģenta Jura Meija vadībā. FOTO Pēteris Bernhards.

Jau seši gadi pagājuši kopš, korim Beverīna darbību beidzot, Jura Meijas veicināts un vadīts radās koris Baltika. Jura gādībā koris ir audzis un izveidojies sirsnīgā, skanīgā vienībā. Par to pateicība pienākas arī kora pavadītājai, pianistei Olgai Lipski – un kora palīgdiriģentei Ruth Gabriel. Abas augsti izglītotās mūziķes pie kora piesaistīja Jura sajūsma par Baltijas valsts dziesmu tradīcijām un īpašu skaņu dziesmas un mūzika. Kora latviešu dziedātājiem klāt nākuši pieci austrālieši, četri igauņi un viena lietuviete.

Koncerta, šī gada 4. novembrī, programma bija līdzīgi starptautiska. Pirmās daļas dziesmas, visas latviešu kompozīcijas ar prieku dziedātas, iepriecināja arī klausītājus. Segments beidzas ar Jura Meijas komponētu vārdu rakstītu mazu, kora spēkiem piemērotu romanci – Tad pasmaidi vēlreiz, ko publika ar interesi noklausījās un sajūsmināta aplaudēja.

Korim laimējās vēlreiz kā viesus savam gadskārtējam koncertam pieaicināt Brisbanē un arī internacionāli labi pazīstamos izcilos pianistus un Kvīnslandes Konservatorijas mācībspēkus – Oļegu Stepanovu un Natašu Vlasenko. Rīgā dzimis un studējis Oļegs Stapanovs izvēlējās latviešiem pazīstamo Emīla Dārziņa komponēto Melanholisko valsi, kā apliecinājumu savām saitēm ar Latviju un veltījumu Latvijas simtgadei. Sekoja Šopēna kompozīcijas; vispirms Noktirne Oļega izpildījumā, tad Natašas spēlēts valsis. Publikas sajūsmu par vijīgi virtuozo Šopēnu pat pārspēja aplausu vētra, kas sekoja pianistu kopīgam sniegumam – Ravēla kompozīcija četrām rokām Rapsodie Espagnol. Izpildijums atklāja abu mākslinieku apbrīnojamo talantu, kā arī komponista Dieva dotās dāvanas.

Programma beidzās ar virkni kaimiņvalstīs iemīļotām dziesmām. Protams, grūti sekot profesionālu mākslinieku sniegumam, bet publika ir pietiekami saprotoša, lai vienu ar otru nesalīdzinātu, noliekot katru savā plauktā, kora centībai un sirsnībai piešķirot galveno balvu un vēlot pavadītājai un diriģentiem spēku ar prieku darbu turpināt.

Kora „Baltika“ atbalsītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com