Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Gods kalpot Latvijai

Septiņi zobeni Rīgas pilī

Laikraksts Latvietis Nr. 527, 2018. g. 18. dec.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pasniedzamie zobeni. FOTO Aina Gailīte.

No kreisās: Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. FOTO Aina Gailīte.

7. novembrī Rīgas pilī svinīgā ceremonijā tika dāvināti zobeni Latvijas Nacionālo bruņoto spēku aktīvā dienesta augstākajiem virsniekiem.

Viss notika ļoti svinīgi. Septiņiem ģenerāļiem bija pievienojušies viņu dienesta biedri, izveidojot iespaidīgu ierindu, tas laikam aiz cieņas un iedrošināšanas. Zāles otrā malā stāvēja ģenerāļa Georga Kerlina ģimene – kundze ar diviem dēliem, kuri šķiet brīžiem aizmirsa elpot un citas ar šo notikumu saistītās oficiālās personas. Klātesošo satraukums pieņēmās, un tad zālē ienāca Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Sekoja valsts himna pūtēju grupas izpildījumā, oficiālās uzrunas un apsveikumi.

Un tad viss sākās, diviem virsniekiem tika pasniegtas jaunās dienesta pakāpes un septiņiem virsnieku zobeni. Apbalvojumus pasniedza prezidents. Bija iespaidīgs skats, kā zobens no prezidenta rokām nokļuva ģenerāļa rokās, un tas, pagriezies pret pārējiem, teica Gods kalpot Latvijai! Tā prezidents Raimonds Vējonis paturēja rokās septiņus krāšņus virsnieku zobenus. Pulkvedis Georgs Kerlins saņēma brigādes ģenerāļa dienesta pakāpi un brigādes ģenerālis Ivo Mogiļnijs brigādes ģenerālmajora dienesta pakāpi, viņi abi un ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, ģenerālmajors Andis Dilāns, brigādes ģenerāļi Imants Ziediņš un Ainārs Ozoliņš un flotiles admirālis Ingus Vizulis saņēma zobenus. Vēl bija īsas uzrunas un ģenerāļa Kerlina kundze saņēma daudz, daudz krāšņu ziedu, oficiālā daļa bija beigusies.

Šogad Latvijā tika atjaunota tradīcija, ka Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem, iegūstot leitnanta pakāpi, tiek dāvināts zobens. Pēc Valsts prezidenta ierosinājuma zobeni tika dāvināti arī augstāk minētajiem virsniekiem.

Ļoti apsveicami un pagodinoši, ka šī ceremonija notika Latvijas simtgades svētku mēnesī.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com