Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Tāpēc, ka...?

Laikraksts Latvietis Nr. 535, 2019. g. 15. febr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Dienas Latvijā lēnām kļūst garākas, un tauta sāk mosties no ziemas miega. Lielākā masu aktivitāte pēdējā laikā bija demonstrācija Rīgas mēra Nila Ušakova atbalstam.

Kā zināms, Nils Ušakovs ir Rīgā dzimis krievs, kurš naturalizējās 1999. gadā un kļuva par Latvijas pilsoni. 2006. gadā viņu ievēlēja 9. Saeimā, bet nedaudz vēlāk kandidēja Rīgas domei kā Saskaņas Centra saraksta vadītājs. Tur viņu arī ievēlēja, un visu laiku kopš 2009. gada viņš ir bijis Rīgas domes priekšsēdētājs, vai tautas valodā – Rīgas mērs.

Atgādināšu, ka Latvijā pašvaldību vēlēšanās drīkst balsot tikai Latvijas pilsoņi, un tāpēc ir skaidrs, ka Ušākovs ir turējies kā Rīgas mērs tikai tāpēc, ka nesaņem tikai krievu tautības vēlētāju atbalstu, bet arī latviešu vēlētāju atbalstu.

Latvijā starpnacionālā spriedze ir minimāla, un ir vajadzīga zināma piepūle, lai to uzjundītu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka nesen atklāti interesēties par Rīgas domi, un veica kratīšanu Nila Ušakova darba kabinetā un mājās, sakarā ar Rīgas satiksmes korupcijas kriminālprocesu. Daži spēki uzreiz redzēja iespēju izspēlēt etnisko kārti – sliktie latvieši apspiežot nevainīgo krievu.

Bolderājā pie daudzdzīvokļu māju durvīm izliktas lapiņas, kurās redzams Nils Ušakovs koncentrācijas nometņu ieslodzīto drēbēs. Attēlā viņu sagrābuši četri vīrieši tērpos, kas atgādina nacistiskās Vācijas SS formas tērpus. Tiem uz ķiverēm ir augšpēdus Jumja zīme, kas sanāk partijas Visu Latvijai! logo. Lai viss būtu skaidrs, Rīgas mēram ap kaklu karājas plāksne ar uzrakstu: „Tāpēc, ka krievs“.

Pie reizes arī parādījušās lapiņas, kas solīja bezmaksas autobusu uz Nila Ušakova atbalsta mītiņu.

Valsts drošības dienests ir iesaistījies, un cenšas noskaidrot, kurš ir atbildīgs par lapiņām un kurš apmaksā bezmaksas transportu uz mītiņu. Līdz šim nav ziņots par sekmēm šajos pūliņos. Pati Saskaņa noliedz jebkādu saistību ar bezmaksas autobusu vai „Tāpēc, ka krievs“ lapiņām.

Un kā ar pašu mītiņu? Policija lēš, ka piedalījās ap 3000 Rīgas mēra atbalstītāju. Visi par mūsu mēru. Ne vārda par iespējamo korupciju. Nesaprotamākais bija liels transparents ar tekstu: „2019=1937?“ Vai tas bija atgādinājums par Padomju Savienības čekas Operāciju latvieši, kas sākās tieši 1937. gadā ar mērķi iznīcināt latviešus, tikai tāpēc, ka tie bija latvieši, nošaujot vismaz 16 500 PSRS dzīvojošos latviešus?

GN
2019. g. 15. febr.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com