Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Divi jaunie prezidenti

Lietuvas prezidents ierodas Latvijā

Laikraksts Latvietis Nr. 551, 2019. g. 28. jūlijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Lietuvas prezidents Gitans Nausēda un Latvijas prezidents Egils Levits. FOTO Aina Gailīte.

No kreisās: Lietuvas prezidents Gitans Nausēda un Latvijas prezidents Egils Levits. FOTO Aina Gailīte.

Latvijas Nacionālā bibliotēkā. No kreisās: Lietuvas prezidents Gitans Nausēda un bibliotēkas direktors Andris Vilks. FOTO Aina Gailīte.

Otrdien, 23. jūlijā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa sākās Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas darba vizīte Latvijā.

Visiem par pārsteigumu Lietuvas un Latvijas prezidenti satikās pie Brīvības pieminekļa, ne Rīgas pilī. Viss noritēja pēc protokola: godasardzes maiņa, pūtēju orķestris un ziedu nolikšana.

Tālāk abi prezidenti devās uz Rīgas pili uz oficiālo fotografēšanos pie abu valstu karogiem un parakstīšanos viesu grāmatā, tad divpusējās sarunas, tām sekoja preses konference, kurā uzrunas teica abi prezidenti un abi atbildēja uz lietuviešu un latviešu žurnālistu jautājumiem.

Kāds iespaids, rakstīšu tikai par savu. Jauns prezidents, jauna kārtība, tik cik redzams no malas; pat preses centrs ievieš savas izmaiņas. Pēc pārsteiguma par pirmo tikšanos pie Brīvības pieminekļa, nākamais bija oficiālā fotografēšanās Baltajā zālē, tāda maza lepnība vai izrādīšanās, jo zāle ļoti grezna. Jauna viesu grāmata (varbūt vecā bija pilna).

Abi prezidenti ienāca raitā solī, Lietuvas prezidents slaida auguma un ļoti staltu stāju, ar sirsnīgu smaidu. Pie karogiem abi sarokojās un presei par prieku tā pastāvēja kādu brīdi, visi fotogrāfi ieguva labas bildes. Viesu grāmatā viesis tik parakstās, teksts skaistā kaligrāfiskā rakstā jau uzrakstīts (Romas pāvests gan tekstu rakstīja pats).

Abu prezidentu, Egila Levita un Gitana Nausēdas, divpusējās sarunas notika Sūtņu zālē. Pa to laiku plašais preses pārstāvju pulks ieņēma vietas Zilajā zālē, kur notika preses konference. Runu tulkojumi bija lietuviešu, latviešu un angļu valodā austiņās. Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, tika teikts, ka valstu drošība ir svarīgākais un ka strīdīgo jūras robežas jautājumu beidzot vajadzētu nokārtot.

Abi prezidenti bija smaidīgi un ar labpatiku komunicēja ar žurnālistiem. Tālākās darba vizītes gaitas Lietuvas prezidentu veda uz Saeimu un Ministru kabinetu.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Lietuvas prezidents ieradās viens, bez mūsu prezidenta. Gaismas pils direktors Andris Vilks augsto viesi sagaidīja pie ieejas. Trešajā stāvā pie Tautas grāmatplaukta notika jauks, jau tradicionāls pasākums – kādas īpašas grāmatas dāvinājums; šoreiz tas bija liels sējums par vēsturisko Viļņas Apakšpili. Lietuvas prezidents grāmatā veltījumu bija ierakstījis pašrocīgi lietuviešu valodā, jo to prot Andris Vilks un varēs pārtulkot darbiniekiem.

Pēc dāvinājumu apmaiņas, bija īsa tiešraide Lietuvas TV, un tad Lietuvas prezidents tika aizvests uz citu stāvu, kur apskatīja retus iespieddarbus par Lietuvu.

Atliek gaidīt Lietuvas prezidenta oficiālo valsts vizīti kopā ar kundzi.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com