Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Trīs Latvijas prezidenti

Piedalās pasākumos Ņujorkā

Laikraksts Latvietis Nr. 561, 2019. g. 10. okt.
Daris Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisas: LR goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš un LR valsts prezidents Egīls Levits Vijas Celmiņas izstādes atklāšana Met Breuer muzejā. FOTO no Dara Dēliņa personīgā arhīva.

No kreisas: Susan Elliott, NCAFP (National Committee on American Foreign Policy) prezidente, LR goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš, V.E. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, V.E. Andrejs Pildegovičs, LR vēstnieks pie ANO, un Džodžs Švābs (George Schwab), NCAFP FOTO no Dara Dēliņa personīgā arhīva.

Septembra trešā nedēļa Ņujorkā ir pazīstama gan ar jauku rudenīgu laiku, gan ar neparasti lieliem satiksmes sablīvējumiem pilsētas centrā, kad notiek gadskārtējā Apvienoto Nācijas Organizācijas (ANO) ģenerālsapulces sesijas atklāšana. ANO ģenerālsapulces nedēļa ir vienmēr ideāls laiks esošiem un bijušiem valsts vadītājiem tikties ar augstākām valsts amatpersonām un citiem pasaules politikas, ekonomikas un sabiedrisko tematu speciālistiem.

Šogad no 23. septembra līdz 28. septembrim Ņujorkā bija ieradušies ne tikai viens, bet trīs Latvijas prezidenti. V. E. Dr. Egils Levits, savā pirmajā ASV vizītē kopš stājies prezidenta amatā š. g. jūlija sākumā izmantoja savu klātbūtni ar pilnu darba programmu: piedalījās ANO sesijas atklāšanā, teica tur uzrunu, piedalījās vairākās divpusējās tikšanās ar citu valstu vadītājiem, apmeklēja Kolumbijas (Columbia) un Prinstona (Princeton) Universitātes, apmeklēja ANO klimatu maiņas un World Economic Forum sēdes, piedalījās mākslinieces Vijas Celmiņas retrospektīvās (retrospective) izstādes atklāšanā Met Breuer galerijā, kā arī tikās ar vietējo latviešu kopienu.

Bijusī LR valsts prezidente, V. E. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga ar dzīves biedru Dr. Imantu Freibergu un bijušais LR valsts prezidents, V. E. Dr. Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri arī bija Ņujorkā šai laikā, piedaloties sanāksmēs, prezentācijās un sēdes pasākumos.

Daris Dēliņš
LR goda konsuls Ņujorkā

Raksts par izstādi >>Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com