Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Zvaigžņu festivāls

Ešenvalds pirmizrādīs savu jaunāko darbu no „Arktikas vīziju“ cikla

Laikraksts Latvietis Nr. 583, 2020. g. 20. febr.
Iveta Vēvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LSO

Ēriks Ešenvalds. FOTO Publicitātes foto.

Oskars Petrauskis. FOTO Publicitātes foto.

7. martā plkst. 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā pasaules pirmatskaņojumu ar Oskara Petrauska solo piedzīvos Ērika Ešenvalda Saksofonkoncerts Arktikas vīzijas. Jūra.

Ešenvalda Arktikas vīziju sērijas jaunākais koncerts rakstīts saksofonistam Oskaram Petrauskim – orķestra Rīga saksofonu grupas koncertmeistaram, Lielās mūzikas balvas un daudzu, toskait starptautisku konkursu laureātam, kas regulāri koncertē gan duetā ar brāli pianistu Raimondu Petrauski, gan Xylem Trio sastāvā kopā arī ar sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi.

Daudzviet pasaulē zināmais latviešu meditāciju meistars un virtuozais ainavists Ēriks Ešenvalds ir labi pazīstams ar ziemeļu dabu; viņa Liepājas koncerts bija veltīts arktiskās nakts burvībai. Jaundarbā komponists pievērsies ziemeļu jūras skarbajiem plašumiem, pār kuriem kā mirdzošs debesu raksts vīsies Oskara Petrauska neatkārtojami skaistā saksofonskaņa.

„Atceros, Grenlandē, Islandē, Skandināvijas un Aļaskas ziemeļos stāvu jūras krastā uz beidzamās zemes strēmelītes. Uzmanījis, lai viļņu vižņu šļakatas kājas nesamērcē, ilgi veros ziemeļu tālēs. Visur dvašo tumīgie ūdeņi – jūra! Saules, mēness vai ziemeļblāzmas gaismā tā uzvelk vizošo sudraba kamzoli, taču aizvērušās debess naktī jūra ir piķa melna un visai baisi murmina par dzīlēs mītošajiem. Nākamajā dienā vējš sagrābj ūdeņus ar debesīm un liek lingā, iešvitinot un palaižot abus uz nebēdu. Un tā jau laikam ir – jūrai bez debesīm neiztikt. Ja jūrai būtu spārni...,“ tā komponists Ēriks Ešenvalds apraksta savu jaundarbu.

Diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris festivāla atklāšanas koncertā atskaņos arī divas simfoniskas kaprīzes – Nikolaja Rimska-Korsakova Spāņu kapričio un Pētera Čaikovska Itāļu kapričio un skaisto Morisa Ravela Klavierkoncertu. Pie klavierēm – Francijā dzimušais pianists Vilems Lačumija.

Atgādinām, ka ar pieciem koncertiem no 7. – 14. martam Liepājas koncertzālē Lielais dzintars norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta. Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Iveta Vēvere,
Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja
2020. gada 13. februārisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com