Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Kas būs nākamais solis?

Laikraksts Latvietis Nr. 587, 2020. g. 17. martā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Esam beidzot tikuši tik tālu, ka Covid-19 ir sasniedzis pandēmijas apmērus – smaga infekcijas slimība, kura viegli izplatās, un masveida saslimšana ir skārusi lielu pasaules daļu.

Latvija ar 17. martu slēdz robežas – netiks ne iekšā, ne ārā bez ļoti laba pamatojuma. Latvijas valstspiederīgie (t.i., pilsoņi un tie ar Nepilsoņu pasēm) vēl pēc tam drīkstēs atgriezties Latvijā, bet nav saprotams, kā to varēs darīt, jo pieņemu, ka nebūs lidojumu, vilcienu satiksme slēgta, un kaimiņvalstis nepieļaus tranzītu autobraucējiem. Visi publiski pasākumi ir aizliegti, neatkarīgi no to apmeklētāju skaita.

Austrālija ir arī pieņēmusi mērus, bet ne tik dramatiskus. Katram, kurš iebrauc no ārzemēm, ir 14 dienas jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā. „Statiskie“ pasākumi (tādi, kur jāsēž ilgāku laiku) vairāk nekā 500 cilvēkiem aizliegti.

Visu šo pasākumu galvenais mērķis nav apturēt vīrusa izplatīšanos, bet gan to tikai palēnināt. Bez ierobežojumiem vīruss izplatītos tik ātri, ka veselības aprūpes sistēma uzreiz pilnīgi sabruktu. Slimība uzbrūk elpošanas ceļiem, un smagi slimiem ir vajadzīga mākslīgā elpināšana, lai tie pārdzīvotu. Cerība ir tāda, ka, ar izplatīšanas palēnināšanu, jaunie slimnieki nāks uz slimnīcu tad, kad iepriekšējie izārstējušies (vai miruši), un vieta atbrīvojusies. Patlaban, diemžēl, liekas, ka ārstiem drīz būs jāizvēlas, kurus ārstēt un kurus ne. Jo vienkārši nav kapacitātes.

Cik ātri pasaule mainās. Vēl var atcerēties, kad ASV pārmeta citām valstīm par gūstekņu spīdzināšanu, lai iegūtu informāciju par teroristu plānotajiem uzbrukumiem. Bet pēc 9/11 Amerikai pašai nav nekādu sirdsapziņas pārmetumu par tieši tādu pašu paņēmienu pielietošanu.

Kustības brīvība Eiropā jau daudzus gadus ir bijusi kaut kas pašsaprotams, bet tagad vispār nevarēs ne iebraukt ne izbraukt no valsts. Visas valstis viena pēc otras slēdz savas robežas.

Kas būs nākamais solis? Atcelt vai atlikt vēlēšanas?... Pag', tas jau notiek. Latvijā, Anglijā, un kur vēl...?

GN
2020. g. 17. martsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com